Postava snov? Vyskúšajte novinku v tvarovaní tela

3D niťový facelift , browlift

Ochabnutá tvár či prehlbujúce sa vrásky na tvári nemusia byť vždy dôvodom k chirurgickému zákroku, čiže faceliftingu. V poslednom čase sa čoraz väčšej obľube tešia liftingové metódy vykonávané ambulantne, a to pomocou liftujúcich nití a ich kombinácie s mezoniťami. Táto miniinvazívna metóda omladenia veľmi úspešne nahrádza skalpel, respektíve jeho použitie účinne odďaľuje.

Základné informácie

Je to minimálne invazivny zákrok, kde sa iba za pomoci tenkej kanyly zavádza vstrebateľná niť do povolených tkanív. Vďaka aplikovaným 3D liftingovým nitiam dochádza k stimulácii tvorby kolagénu a vytváraniu novej kolagénovej spevňujúcej siete. Aplikácia 3D liftingových nití a mezonití umožňuje lifting mäkkých tkanív a ovisnutej kože.

Ako prebieha aplikácia 3D nití

Dermatologické nite sú vstrebateľné, do pokožky sa zavádzajú pomocou kanýl s tupým koncom, čím sa minimalizuje riziko poranenia ciev. Z tohto dôvodu sa tak opuchy či modriny objavujú len výnimočne. Koža sa znecitliví pomocou lokálneho anestetika, pre pacienta je ošetrenie úplne bezbolestné. Celý zákrok trvá zhruba jednu hodinu, obvykle sa používa od ôsmich do dvanástich nití, niekedy aj dvadsať . Konkrétne množstvo aplikovaných nití sa odvíja od ošetrovanej časti a požadovaného efektu. S vyšším počtom sa dostaví aj výraznejší liftingový efekt. Je možné ošetriť:

Touto „niťovou“ terapiou sme schopní tvarovať kontúry tváre, nadvihnúť kútiky úst, obočie aj líca, vyplniť vrásky na tvári a takisto vykonať lifting krku, ovisnutého poprsia, valov paží, zadočku a stehien. Samozrejme musia byť splnené indikačné kritériá, čo sa nestáva u každého. Je nutné si uvedomiť, že kľúčom na vykonanie tohto typu ošetrenia je kvalita podkožia, a preto je niekedy pred aplikáciou nite nutné použiť špeciálne prípravky s obsahom aminokyseliny či kyseliny hyalurónovej, ktoré sa dajú aplikovať injekčne alebo vo forme drinku a ktoré podkožie zregenerujú.

Priemerný vek typického (či ideálneho) adepta je tak medzi 35 až 45 rokmi.
Momentálne sú hitom vstrebateľné kanylové 3D nite. Na trhu sa objavila nová generácia nití na báze polidyoxanónu s liftingovými zúbkami, ktoré sa zavádzajú do kože pomocou kanýl iba z drobných vpichov v koži, ktorú pomocou lokálneho anestetika znecitlivíme.
Priemere o 5 až 10 nití na jednu polovicu tváre. Konkrétny počet závisí od ošetrovanej lokality a požadovaného efektu.
Nite na základe polydioxanónu sa na 100 % rozpúšťajú po uplynutí ôsmich až desiatich mesiacov.

Výhody 3D nití

Liftingový efekt je čiastočne viditeľný ihneď po zákroku. Konečený výsledok ošetrenia je však možné hodnotiť zhruba po 3-6 mesiacoch. V tejto dobe totiž dochádza k stimulácii tvorby kolagénu a tým pádom k spevňovaniu pokožky. Nite sa postupom času vstrebávajú. Zákrok je možné po uplynutí tejto doby zopakovať, a to aj viackrát za život. Výhodou liftingu 3D kanylovými niťami je všeobecne vysoká efektivita zákroku a šetrnosť tejto metódy.

Kontraindikácie 3D niťou

Ambulantná aplikácia bez narkózy

Rozdiel medzi 3D kanylovými niťami a mezonitými

Mezonite sú druhom dermatologických nití vhodných na spevnenie kože , ktoré ju vyhladzujú a zároveň podporujú tvorbu kolagénu a elastínu. Možno ich použiť aj na mladšiu pleť. Oproti 3D kanylovým nitiam ale nemajú efekt liftingu pleti. Je to spôsobené tým, že mezonite sa uchytávajú iba za pomoci tenkých ihličiek. Na druhú stranu 3D kanylové nite sú uchytené na kanyle s tupým koncom a sú špeciálne určené na lifting pokožky. Unikátnosť najnovších 3D liftingových nití spočíva v umiestnení ich ostňov do tvaru skrutkovice. Tým je docielené pozdvihnutie pleti, tkanivá sú takmer zavesené na svoju pôvodnú polohu. Ďalším rozdielom medzi týmito dvoma metódami je použitie väčšieho počtu nití pri aplikácii mezonití. 3D kanylových nití sa naopak používa menej a lekár ich aplikuje do hlbších vrstiev kože.

Riziká a nežiadúce účinky:

Nežiadúce účinky aplikácie 3D liftingových nití, mezonití nie sú časté, avšak môžu sa vyskytnúť. Môže sa vyskytnúť začervenanie, bolesť, modrina, resp. opuch a/alebo drobný ťah v podkoží, ktoré sa spravidla upravia do 3 týždňov od zákroku. Pri nedodržaní doby fixácie tváre môže dôjsť u niektorých osôb k poklesu kontúr tváre až o 30-40% a/ alebo k poklesu 1-2 nití, ktorých koniec je možné nahmatať pod povrchom kože. Výskyt týchto účinkov si vyžaduje pravidelné lekárske kontroly, hoci sa spravidla spontánne upraví v lehote do 2-3 týždňov od zákroku. V období procesu tvorby kolagénu, t.j. v období od 6 do 8 týždňov od zákroku sa môže vyskytnúť pocit občasnej bolestivosti a občasný mierny opuch, spravidla v oblasti žuvacích svalov na sánke. Tiež sa môže vyskytnúť trvalejšie začervenanie a vyrážka, najmä v prípade nedodržania liečebného režimu po aplikácii. Vo výnimočných prípadoch sa môže vyskytnúť krvácanie, zápal, až granulóm, alebo abces – hraničené zápalové ložisko v dôsledku bakteriálnej infekcie, resp. iné neobvyklé reakcie, vrátane alergických reakcií na aplikovaný materiál. Vylúčiť nie je možné ani nežiadúcu nerovnosť kože, zmenu zafarbenia kože, zmenu citlivosti kože, poškodenie kože ( až jej odumieranie, t.j. nekrózu) a výskyt jaziev, vrátane keloidných jaziev.

FOXY Eyes NIŤOVÝ BROWLIFT

Niťový lifting vonkajšej strany obočia, ktorým okrem iného dosahujeme efekt módneho trendu tzv. foxy eyes

Zákrok je kontraindikovaný pri nasledujúcich diagnózach

Priebeh ošetrenia

Ošetrenie sa vykonáva v lokálnej anestéze, preto je aplikácia nití bezbolestná. Liftingové nite sa zavádzajú v oblasti vlasovej hranice a sú vedené vertikálne dole k vonkajšej hranici obočia. Dva týždne pred samotným zákrokom môže byť lekárom indikovaná aj aplikácia botulotoxínu v ošetrovanej oblasti.

Aplikáciou nití môžu vzniknúť drobné modrinky a bezprostredné pozákrokové obdobie býva sprevádzané jemným prechodným opuchom. Niekedy sa môže vyskytnúť prehĺbenie kože v oblastiach vpichov. Tieto problémy zvyčajne zmiznú v priebehu niekoľkých dní po zákroku. Po zákroku nevznikajú jazvy.
Po dobu 14 dní sa neodporúča robiť nadmerné grimasy a tvárovú gymnastiku, po dobu 1 mesiaca sa neodporúča liftingová masáž ani kozmetické ošetrenia.

Čo sa dá od zákroku očakávať :

Efekt ošetrenia je viditeľný okamžite. Nite potiahnu vonkajšiu časť obočia šikmo dohora, čím dosiahneme požadovanú optickú korekciu tvaru oka, otvorenie pohľadu a vypnutie kože v očnom okolí. Zdvihnutím obočia sa súčasne napne koža vo vonkajších kútikoch očí a dochádza k vyhladeniu vejárovitých vrások v očnom okolí.

Cenník ošetrenia

Popis výkonu

Cena (EUR)

Cena VšZP (EUR)

Cena Dôvera (EUR)

Cena UNION (EUR)

Aplikácia liftingu 3D kanylovými multiniťami – facelift (iba aplikácia)

230

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

Lifting kratkymi kanylovými multiniťami (cena za 1 niť)

83

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

Lifting dlhými kanylovými multiniťami (cena za 1niť)

83

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

Aplikácia liftingu 3D kanylovými multiniťami-browlift (iba aplikácia)

170

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

Kontaktujte nás

Sme tu pre vás

V prípade záujmu nás kontaktujte alebo sa objednajte cez formulár priamo na vyšetrenie

Objednať sa

Odoslaním potvrdzujem, že som sa oboznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov
Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google Ochrana súkromia a Zmluvné podmienky.