Postava snov? Vyskúšajte novinku v tvarovaní tela

Botox

Botox je liek v estetickej dermatológii už desaťročia využívaný na odstránenie mimických vrások a nežiadúceho potenia. Najskôr sa začal využívať v neurológii na uvoľnenie svalových kŕčov.

Čo je Botox?

Je vyrobený z toxínu produkovaného baktériou Clostridium botulinum. ale na odstránenie vrások sa aplikuje 1000x menšia dávka ako je dávka toxická. Samotný účinok botulotoxínu spočíva v blokáde nervového zakončenia, do svalu tak neprichádza nervový vzruch, čím umožňuje vyhladenie vrások.

Botox a Dysport majú rovnakú účinnú látku a tou je botulotoxín. Rozdiel spočíva iba v prídavných látkach, ktoré prípravok stabilizujú. Neznamená to, že jeden alebo druhý je účinnejší.

Ako sa aplikuje?

Takmer bezbolestná injekčná aplikácia trvá len zopár minút a nevyžaduje si žiadnu rekonvalescenciu. Takmer ihneď je možné sa vrátiť ku každodenným prácam. Pred zákrokom sa doporučuje minimálne týžden nepiť alkohol a neužívať Aspirin alebo iné protizápalové lieky. Ihneď po zákroku je pokožka len mierne začervenalá a možno ju prekryť make-upom.

Aplikuje sa do miest ako sú:

Aký je ich účinok?

Účinok botulotoxínu nastupuje od 3 do 7 dní a trvá zhruba 4 – 6 mesiacov a jeho efekt pomaly odznieva. Aplikáciu treba následne zopakovať. Opakovanou aplikáciou nedochádza k pôvodnej zmršťovacej schopnosti svalu až nakoniec môže viesť k úplnému potlačeniu až vráska sa prestáva tvoriť.
Pokiaľ je mimická vráska veľmi hlboká a sú narušené kolagénové vlákna, nemožno očakávať úplné vyhladenie len redukciu vrások, preto sa doporučuje botulotoxín kombinovať s výpĺňovými materiálmi, ako je napríklad kyselina hyalurónová.

Aké sú kontraindikácie?

Kontraindikáciou je predovšetkým tehotenstvo a dojčenie. Z ďalších chorôb pozorujeme nervové poruchy, alergie na niektoré zložky, poruchy zrážanlivosti krvi. Látka sa nedá aplikovať do zápalových ložísk, kde sa chce docielit vyhladenie vrások a taktiež by lekár mal poznať aké lieky klient užíva, aby sa predišlo znemožneniu zákroku.

Cenník ošetrenia

Cena za 1 jednotku - 2 Eur.

Popis výkonu

Cena (EUR)

Cena VšZP (EUR)

Cena Dôvera (EUR)

Cena UNION (EUR)

Apllikácia botulotoxínu - vráska hnevu na čele

80-100

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

Apllikácia botulotoxínu – horizontálne čelo

80-100

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

Aplikácia botuloxínu – vrásky v okolí očí

120

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

Kontaktujte nás

Sme tu pre vás

V prípade záujmu nás kontaktujte alebo sa objednajte cez formulár priamo na vyšetrenie

Objednať sa

Odoslaním potvrdzujem, že som sa oboznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov
Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google Ochrana súkromia a Zmluvné podmienky.