Postava snov? Vyskúšajte novinku v tvarovaní tela

Úprava odstávajúcich uší

Odstávajúce uši bývajú často problémom, ktorý v citlivom období hlavne u detí spôsobuje komplexy pretrvávajúce aj do dospelosti.

Základné informácie

Otoplastika je zákrok, ktorým sa upravujú odstávajúce alebo deformované ušnice, robí sa v lokálnej anestézii a trvá 1-2 hodiny. Operačný rez sa vedie na zadnej strane ušníc, kde sú jazvy málo viditeľné. Na hlavu sa naloží elastická bandáž stabilizujúca ušnice v správnej polohe. Po lzákroku klient odchádza domov. Veková kategória pre zákrok je od 5 rokov, horná veková hranica je bez limitu. U detí je optimálny vek pre operáciu od 5. – 6. roku života dieťaťa. Pri operácii detí odporúčame celkovú anestéziu. pretože dieťa v tomto veku slabo spolupracuje. Približne od 8 rokov je možné aj miestne znecitlivenie, keď počas operácie dieťa už dostatočne spolupracuje.
Pred zákrokom v lokálnej anestézii postačuje vyšetrenie krvného obrazu a zrážanlivosti krvi. V prípade zákroku v celkovej anestézii je nevyhnutné komplexné predoperačné vyšetrenie krvi, interné vyšetrenie. Po výkone v lokálnej anestézii môže po ukončení operácie pacient odísť domov. Pri hladkom priebehu sa prvá kontrola vykonáva 5 dní po operácii, bandáž ostáva. Ďalšia kontrola je o 2 týždne po operácii, bandáž je odstránená. Bezprostredne po zákroku môže pacient robiť bežnú aktivitu s obmedzením fyzicky namáhavých prác a športu. Elastická čelenka sa nosí 4 týždne po operácii a 2 mesiace počas spánku. Priemerná doba rekonvalescencie je približne 2 týždne.

Cenník ošetrenia

Popis výkonu

Cena (EUR)

Cena VšZP (EUR)

Cena Dôvera (EUR)

Cena UNION (EUR)

Korekcia odstávajúcich ušníc

550

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

Rekonštrukcia ušného lalôčika

150

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

Odstránenie chrupavčitých výrastkov pred uchom (cena za 1 útvar)

75

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

nehradené zo strany ZP

Kontaktujte nás

Sme tu pre vás

V prípade záujmu nás kontaktujte alebo sa objednajte cez formulár priamo na vyšetrenie

Objednať sa

Odoslaním potvrdzujem, že som sa oboznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov
Táto stránka je chránená testom reCAPTCHA a spoločnosťou Google Ochrana súkromia a Zmluvné podmienky.